page-header

Oferta

WSPÓŁPRACA Z FUNDACJĄ

Fundacja Projekty Edukacyjne może pochwalić się długą historią organizowania debat, rozpowszechniania praktyki ich używania jako narzędzia w edukacji i publicznej dyskusji. Jesteśmy gotowi do zaoferowania naszej pomocy w zakresie, który odpowiada naszym kompetencjom i w którym mamy doświadczenie – organizacji debat pokazowych, turniejów tematycznych, prowadzenia warsztatów z zakresu przemówień publicznych i debat oksfordzkich.

TURNIEJ TEMATYCZNY

Wieloletnie doświadczenie w organizowaniu wielu wydarzeń debatanckich na sporą skalę (takich jak Poznańska Liga Debat) czyni nas idealnymi partnerami w organizowaniu turnieju tematycznego. Jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalnych sędziów, którzy zagwarantują wysokie standardy oceniania poszczególnych debat, jak i – dzięki naszym bogatym kontaktom ze światem akademickim – ekspertów, dla których temat turnieju to chleb powszedni. To, czego i w jakim zakresie będą dotyczyć rozgrywki i jaką przybiorą formę, będzie zależało przede wszystkim od życzeń naszych partnerów. Dla uczestników zorganizujemy szkolenia, które przygotują ich do wzięcia udziału w debatach. Przykładem takiego przedsięwzięcia jest I Opolski Turniej Debat Oksfordzkich organizowany przez nas dla Instytutu Śląskiego, który dotyczył historii Śląska.

DEBATA POKAZOWA

Debata pokazowa może służyć jako doskonałe narzędzie do wprowadzenia do dyskusji publicznej, spopularyzowania pewnych problemów, zastanowienia się nad nimi. Może być częścią innego wydarzenia (kongresu, konferencji, targów) lub odbywać się całkowicie niezależnie. Jej przewaga nad prelekcją czy też wykładem tkwi w dynamicznym charakterze i zapewnieniu interakcji pomiędzy publicznością a mówcami poprzez możliwość zadawania pytań. Fundacja może organizować debaty pokazowe zapewniając mówców, profesjonalne przygotowanie, kompetentnych prowadzących i obsługę techniczną. Naszym ostatnim przedsięwzięciem w tym zakresie była debata o edukacji i polskiej oświacie zorganizowana w Teatrze Polskim w Poznaniu.

SZKOLENIA DLA KADR I UCZNIÓW

Debata to bardzo skuteczne narzędzie dydaktyczne, które może być używane przez nauczycieli w praktyce pedagogicznej. Często zdarza się jednak, że, nie mając wcześniej kontaktu z tą formą nauczania, nie wiedzą, jak ją efektywnie wykorzystać i od czego zacząć pracę tą metodą. Oferujemy szkolenia z wykorzystywania debat w szkole, które pozwolą Państwu poszerzyć swoje kompetencje w tym zakresie oraz przedstawić możliwy do wykorzystania na lekcji wachlarz narzędzi. Szkolenia te są również częścią pakietu szkoleń, które prowadzimy w ramach organizowania turniejów tematycznych debat oksfordzkich.

Back to top of page