… do następnego sezonu Poznańskiej Ligi Debat. A w nim parę nowości, o których musicie wiedzieć. Przede wszystkim, ze względu na sytuację epidemiczną, będziemy kolejne rundy rozgrywać w trybie zdalnym. Ale jest też inna zmiana: tym razem w rozgrywkach weźmie udział 20 drużyn (co nie znaczy, że można było zwlekać z zapisami – pierwsze 9 miejsc rozeszło się w ciągu trzydziestu minut!). Pozwala nam to na dołączenie do ligi drużyn z okolic Poznania – stajemy się zatem ligą metropolitalną! Mamy też nowych partnerów: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.  Jak widzicie, ten sezon będzie inny niż wszystkie.

Lecz mimo to wszystko, co cenimy w lidze, zostaje z nami, czyli wspaniali partnerzy akademiccy (Wydział Historii, Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Socjologii UAM, UEP i Politechnika Poznańska) a także rozbudzające serca i umysł debaty oraz świetni mówcy. Zostajemy również przy zasadzie, że osiem najlepszych drużyn z fazy ligowej będzie walczyć o podium w dwóch rundach fazy pucharowej.

Kto tym razem wygra? Czy pojawią się nowe gwiazdy na debatanckiej arenie Poznania (i okolic)? O czym będziemy debatować? Też nie możemy się doczekać poznania odpowiedzi na te pytania, dlatego obserwujcie razem z nami najbliższy sezon Poznańskiej Ligi Debat.