Stało się coś, na co wszyscy czekali – Poznańska Liga Debat powróciła do gry i  znowu pozwoliła nam cieszyć się wszystkim, za co ją kochamy: dyskusjami na najwyższym poziomie, mówcami rozpalającymi umysły i tezami, obok których nie w sposób przejść obojętnie. Zmieniła się jedna rzecz, co nie znaczy, że była to zmiana bez większego znaczenia: cała runda rozegrała się zdalnie na platformie Zoom, przy współpracy z Wydziałem Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

9 października osiem zachwycających drużyn zmierzyło się najpierw w ćwierćfinałach, w których debatowali o tym, czy kobiety w II RP uzyskały prawa wyborcze dzięki swojemu zaangażowaniu w sprawy niepodległościowe czy też może dzięki innym, niezależnym od nich czynnikom. Trójka zmierzyła się z Dwójką, Czwórka z Marynką, Siódemka z Trzydziestką Ósemką, a Szesnastka z Piątką.

Tego samego dnia rozegrały się również półfinały; tym razem o tym, czy Poznań efektywnie wykorzystuje potencjał swojego wielokulturowego dziedzictwa. Zmierzyły się w nim zwycięskie drużyny z ćwierćfinałów: Siódemka z Czwórką i Dwójka z Piątką.

Po bardzo dobrych debatach wyłoniono dwie drużyny, które będą walczyły o pierwsze miejsce w finale: IV Liceum Ogólnokształcące i V Liceum Ogólnokształcące.  Emocje będą tym większe, że Czwórka ma szansę na obronę tytułu jako jedyna drużyna z poprzedniej edycji, zaś na pozostałe drużyny półfinałowe czeka walka o trzecie miejsce. Finał odbędzie się 29 października, a gospodarzem będzie Wydział Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.